Новий рекорд від CLAAS LEXION
27 Листопада

LEXION НОВОГО ПОКОЛІННЯ ВСТАНОВЛЮЄ РЕКОРД

У серпні цього року на німецькому острові Рюген пройшли практичні випробування зернозбирального комбайна нового покоління LEXION 6900, в ході яких машина встановила новий рекорд продуктивності - 44 т/год. Таким чином, новий молотильно-сепаруючий пристрій (МСП) APS SYNLOW WALKER з шестиклавішним соломотрясом продемонстрував зростання продуктивності, в порівнянні з попередньою версією комбайна, на 25%.CLAAS LEXION 6900

Коли в 1995 році компанія CLAAS представила максимально продуктивний на той момент зернозбиральний комбайн з гібридною системою обмолоту - LEXION 480, розробники обіцяли, що машина перевищить поріг в 40 т/год. Тепер цей показник подолала машина з класичним клавішним соломотрясом.
Експериментальним майданчиком для зернозбирального комбайна LEXION 6900 з широкозахватною жаткою CONVIO (10,80 м) стало господарство на острові Рюген. Машина була задіяна на збиранні 110 га озимої пшениці ..

CLAAS LEXION 6900

Умови роботи були складними: вранці пройшов невеликий дощ, тому, коли о 13 годині почалося збирання озимої пшениці сорту «Тобак» в стадії повної стиглості, вологість становила близько 20%. Проте, вже на старті продуктивність LEXION 6900 перевищила 40 т/год. Перші виміри показали, що втрати зерна склали не більше 1%. Крім того, проба, взята у 14 годин 30 хвилин, показала 19,6% вологості зерна і рівень дроблення - 1,6%, що відповідало нормативним вимогам. Вийти на такий рівень продуктивності допомогли системи допомоги механізаторові: автоматизація налаштувань CEMOS AUTOMATIC і регулювання швидкості CRUISE PILOT, які в постійному режимі оптимізували роботу комбайна для досягнення максимальної ефективності процесу обмолоту.

CLAAS LEXION 6900

Друга проба, взята у 17 годин 30 хвилин показала зниження частки дробленого зерна до рівня 1,1%, і лише в зразках, відібраних в 20 годин 30 хвилин даний показник збільшився до 4,1%. На думку фахівців CLAAS, саме в цей нетривалий момент система вибрала надмірно агресивні налаштування обмолоту через підвищення показника вологості зерна.

Що стосується витрат дизельного палива, то у LEXION 6900 він склав 541 л за восьмигодинний зміну. З урахуванням загальної зібраної площі продуктивність машини становила 15,7 л/га, а при перерахунку на обсяг намолоченого зерна ефективність комбайна виявилася ще більш вражаючою - всього 1,55 л/т. В цілому, за підсумками восьми годин роботи в зерносховищах господарства виявились 349,8 т зерна, що відповідало середньої продуктивності в 43,7 т/г - значний результат для комбайна з клавішним соломотрясом, особливо в подібних умовах збирання.