ЕБРР та OTP Лізинг

Інвестиції  в рамках реалізації DCFTA (Глибокої та  всеосяжної зони вільної торгівлі) допомагають малому та середньому бізнесу підготуватися до  виходу на ринки Європи

Кредитна лінія ЄБРР EU4Business є частиною більш широкої ініціативи ЄС - EU4Business, яка впроваджується в Україні з метою підтримки малих та середніх підприємств в отриманні переваг від доступу до відкритого ринку в рамках Глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі / Угоди про Асоціацію (DCFTA / AA). Це означає, що українські підприємства зможуть скористатись своїми відносно невисокими базовими витратами, щоб успішно конкурувати з іншими компаніями на великих європейських та регіональних ринках, якщо їхні виробничі процеси узгоджуватимуться із вимогами Директив ЄС. Метою кредитної лінії ЄБРР EU4Business є допомога компаніям у реалізації цих можливостей за рахунок таких механізмів:

 • Лізинг нового обладнання, що відповідає міжнародним стандартам виробництва, через «OТП Лізинг» з  грантовим компонентом
 • Безоплатна  технічна підтримка, спрямована на допомогу компаніям у виборі належного обладнання та вдосконалення виробничих процесів для забезпечення дотримання вимог Директив ЄС
 • Додаткова підтримка від консультаційної програми ЄБРР для малого бізнесу (ASB programmeщодо отримання сертифікатів ISO, HACCP та інших, а також здійснення інших поліпшень

Практичний приклад

Компанія, що спеціалізується на вирощуванні зернових, пшениці, соняшнику та кукурудзи, придбає в лізинг новий комбайн вартістю 100 000,00 євро.

Затверджені умови фінансування:

Сума авансу - 30%

Сума фінансування - 70%

Після постачання обладнання формується його остаточна вартість в гривнях (за поточним комерційним курсом євро) та сума фінансування за лізинговим договором в гривнях.

Грантова допомога складає 10% від суми фінансування та фіксується в євро за курсом Національного Банку України на дату підписання договору фінансового лізингу (при цьому сума гранту не може перевищувати 10% вартості обладнання без урахування ПДВ).

Після успішного проходження перевірки проекту протягом двох місяців компанія отримує грант (фіксована сума гранту в євро перераховується в гривню за поточним комерційним курсом та сплачується на рахунок компанії в гривні).

Умови фінансування

Максимальна сума фінансування: еквівалент 300 000,00 євро на одне підприємство або групу підприємств (якщо сумарні значення критеріїв відповідають вимогам кредитної лінії ЄБРР EU4Business).

Фінансування має бути виключно в гривні.

Мінімальний строк фінансування – 2 роки без права дострокового погашення.

Яким чином залучені інвестиції можуть генерувати вигоду для українських  підприємств? 

 • Щоб забезпечити виконання вимог Директив ЄС, компаніям  зазвичай доводиться вдосконалювати власні виробничі механізми та процеси, змінювати застаріле обладнання на сучасні технології, зокрема:
 • Трактори та сівалки
 • Обладнання для підготовки поля
 • Вантажівки та напівпричепи

Додаткові переваги – залучення інвестицій на виконання вимог Директив ЄС дозволяє компаніям:

 • Підвищити свою конкурентоспроможність на місцевому ринку
 • Розширити власні експортні можливості, а також збільшити доходи від експорту на ринки ЄС
 • Покращити якість своїх товарів та послуг на внутрішньому ринку
 • Отримати додаткові переваги від заощаджень енергії та ресурсів: 
 • зменшення базових витрат та покращення прибутковості компанії
 • покращення «зеленого» (екологічного) іміджу компанії

Хто може подати заявку на отримання позик та грантів у рамках кредитної лінії  ЄБРР EU4Business? 

 • Індивідуальні підприємці, підприємства малого та середнього бізнесу;
 •  з кількістю працівників менше ніж 250 осіб та з річним обігом менше ніж 50 мільйонів євро; 

 • місцем реєстрації та основним місцем проведення господарської діяльності яких є Україна; 

 • не менш як 51% статутного капіталу яких є приватною власністю; 

 • які не включені ЄБРР до списку фізичних та юридичних осіб, котрі не мають права бути стороною контракту, що фінансується ЄБРР

Якщо Ви не впевнені, чи Ваша компанія відповідає наведеним критеріям, будь ласка, зверніться до представників проектного офісу для отримання консультації. 


Як це  працює? 

Виберіть необхідне Вам обладнання з каталогу технологій ППТ (www.list-of-eligible-technologies.com). 

Заповніть форму заявки (доступна на веб-сайті www.eu4business-ebrdcreditline.ua) та надішліть її до «ОТП Лізинг». «ОТП Лізинг» зазначить свою готовність до фінансування Вашого проекту. 
 

Не можете знайти бажане обладнання у каталозі технологій ППТ? У будь-якому випадку заповніть форму заявки, а консультанти проекту перевірять, чи може обране Вами обладнання бути профінансованим за стандартним методом ППТ. У разі позитивної відповіді, консультанти проекту доповнять каталог вказаним обладнанням. 


Якщо Ви та «ОТП Лізинг» уклали лізингову угоду і проект було реалізовано, він підлягатиме перевірці незалежним консультантом з верифікації. Після успішної перевірки Ви отримаєте грантову допомогу. Грант, що надається Європейським Союзом, Вам виплатить ТОВ «ОТП Лізинг» в гривневому еквіваленті.

Починайте діяти  прямо зараз!

Кредитна лінія ЄБРР EU4Business підтримує широкий спектр проектів, які збільшують виробничі потужності малих та середніх підприємств України, підвищують їхню конкурентоспроможність на експортних ринках ЄС, а також забезпечують енергозбереження як додаткову вигоду.

Зверніться до «ОТП Лізинг» для розгляду варіантів фінансування:

Київська обл., Петропавлівська Борщагівка, вул. Озерна, 5

+38 044 5947060

www.otpleasing.com.ua

Відвідайте веб-сайт програми, щоб отримати докладнішу інформацію про прийнятні технології або іншу додаткову інформацію: www.eu4business-ebrdcreditline.ua або зверніться до експертів програми, щоб отримати безкоштовну консультацію:info.Ukraine@eu4business-ebrdcreditline.com,

+38 050 4623732

Кредитна лінія ЄБРР EU4Business є спільною ініціативою ЄС та ЄБРР, мета якої –  надання допомоги українським підприємствам малого та середнього бізнесу при залученні інвестицій, що дає змогу скористатися можливостями, передбаченими Договором про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі (DCFTA). Вся технічна допомога та гранти фінансуються за кошти Євросоюзу.

Даний матеріал  підготовлений «ОТП Лізинг» з використанням матеріалів кредитної лінії ЄБРР  EU4Business. Думки, висловлені в даному документі, можуть не відображати  офіційну позицію ЄБРР і Європейського Союзу.