У 2016 році концерн CLAAS зберіг міцні фінансові показники
Концерн CLAAS, один з провідних світових виробників сільськогосподарської техніки, зберіг обсяги продажів на рівні минулого року в обсязі 3,631 млрд євро (роком раніше: 3,838 млрд євро) незважаючи на що залишаються слабкими показники ринку.

Прибуток до оподаткування скоротився до 93 млн євро (роком раніше: 158 млн євро), головним чином, через зниження обсягів продажів.

Ключові фінансові показники групи компаній CLAAS
(МСФЗ)
2016
2015
Зміна
в млн євро
в млн євро
%
Виручка з обороту
3.631,6
3.838,5
-5,4
EBITDA
251,9
310,5
-18,9
Прибуток до оподаткування
93,5
157,7
-40,7
Чистий прибуток
37,6
105,7
-64,4
Вільний грошовий потік
118,5
38,8
> +100,0
Власний капітал
1.160,7
1.231,0
-5,7
Майнові інвестиції
122,2
128,3
-4,8
Витрати на НДДКР
213.7
203,0
+5,3
Балансовий підсумок
3.137,2
3,343,2
-6,2
Чисельність штату на звітну дату (30 вересня)
11.300
11.535
-2,0

«Ми зберегли свої позиції на ринку, що скорочується - розповідає член правління групи компаній CLAAS і прес-секретар концерну Лотар Крісцун, - Двозначні показники зростання в Східній Європі надали стабілізуючий ефект. Ми продовжуємо підвищувати ефективність роботи компанії і системно нарощуємо свої інвестиції в цифрові технології і інтернаціоналізацію бізнесу CLAAS. Тим самим ми послідовно намагаємося подолати наслідки існуючого на ринку негативного тренда ».
Світовий ринок професійного високотехнологічного сільськогосподарського обладнання в цьому році в черговий раз продемонстрував значне зниження в багатьох регіонах світу. Починаючи з 2013 року, ринок зернозбиральних комбайнів скоротився на 50% в Північній Америці і на 22% - в Європі. CLAAS отримав переваги завдяки зростанню продажів у Східній Європі та їх стабільності у Франції. У всіх інших регіонах обсяги реалізації продуктів CLAAS знизилися. У Німеччині падіння обсягів продажів готової продукції частково вдалося компенсувати більш активним продажем старої техніки і розширенням бізнесу післяпродажного обслуговування.
Зростання витрат на НДДКР
Інвестиції в науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи (НДДКР) досягли нового рекордного рівня в 214 млн євро (роком раніше: 203 млн євро), а за останні десять років - більш ніж подвоїлися. Кожен десятий співробітник CLAAS в даний час працює в сфері НДДКР. Основним напрямком інвестицій була розробка нових послуг, а також удосконалення комбайнів і тракторів. У цій сфері все більшого значення набувають цифрові продукти і програмне забезпечення, оскільки вони дозволяють підвищити якість управління сільськогосподарською технікою і забезпечують сумісність різних машин в одному і кількох технологічних процесах. Все більша кількість фермерів використовують цифрові технології, успішно контролюють виробничі процеси на своїх сільгосппідприємствах дистанційно і з мобільних терміналів.
Інвестиції в нові виробничі потужності
На півдні Росії в Краснодарі заробив найсучасніший в Європі завод з випуску сільськогосподарської техніки. Він був відкритий в жовтні 2015 року, і обсяг інвестованих в нього коштів - близько 120 млн євро - стали найбільшими разовими капіталовкладеннями за всю історію CLAAS. Модернізовані були і виробництва у Франції і Німеччині. Крім цього, ще одним важливим вкладенням стало розширення збутової і дилерської мережі CLAAS в усьому світі.
Навесні CLAAS заклав фундамент нового Дослідницького центру електронних розробок в місті Діссен в Нижній Саксонії. По завершенні будівництва в ньому почнуть працювати більше 150 інженерів, в завдання яких входитиме розробка систем управління, електронних пристроїв, терміналів і супутникової навігації.
Прогноз
Фактори, які мають вирішальне значення для розвитку компанії CLAAS, фундаментально залишаються незмінними: не дивлячись на можливі тимчасові відхилення від основного тренда, попит на сільськогосподарські товари в довгостроковій перспективі буде збільшуватися за рахунок зростання населення і підвищення його добробуту.
Проте, CLAAS очікує, що світовий ринок в 2017 фінансовому році продовжить скорочуватися. Негативні тенденції з точки зору рівня доходів агропідприємств та вплив політичної та економічної кризи приведуть до того, що сільгоспвиробники будуть стримані щодо купівлі сільськогосподарської техніки. Як наслідок, CLAAS очікує невелике скорочення в обсязі продажів і стабільний прибуток до оподаткування.