Незалежне тестування техніки CLAAS для заготівлі кормів.
06 Квітня

Незалежні експерти підтвердили ефективність техніки для заготівлі кормів.

Протягом декількох сільськогосподарських сезонів експерти міжнародного спеціалізованого журналу PROFI тестували кормозаготівельну техніку CLAAS. Випробування пройшли дискова косарка DISCO 1100 с BUSINESS, ворушитель VOLTO 1100 і валкоутворювач LINER 1800 TWIN.


Головне завдання тестування - надати професійній аудиторії незалежну оцінку фахівців видання про практичний досвід застосування техніки CLAAS, її переваги та можливі недоліки, відповідності заявлених виробником характеристик реальним результатам експлуатації.
На сьогоднішній день визначальним фактором ефективної роботи сільгосппідприємства є забезпечення високої якості кормів, що заготовлюються, при максимально можливій продуктивності. Оскільки остання залежить від збільшення робочої ширини і пропускної здатності кожного з агрегатів, то виникає необхідність відповідності один одному всіх одиниць технологічного ланцюжка - косарок, ворушителів та валкоутворювачів - без шкоди якості сіну та сінажу, які заготовлюються. Крім того, всі вони, повинні працювати з одним досить універсальним трактором.
Особливу увагу в ході незалежного тестування експерти PROFI приділяли тим характеристикам роботи агрегатів, які безпосередньо впливають на якість заготовленої кормового матеріалу, оскільки від цього залежать показники надоїв, падіння яких при неправильній роботі заготівельної техніки можуть досягати 30-40%.

Так, в ході випробувань в широкозахватній косарці DISCO 1100 С BUSINESS, яка забезпечує найбільшу ширину захвату з усіх наявних на ринку зразків, експерти відзначили високу продуктивність, зручність при експлуатації і відносно низькі потреби в потужності трактора. Кожна секція косарки має ширину 3,8м, а її «серцем» є брус MAX CUT. Плавно збільшувати перекриття передніх та задніх косарних секцій на поворотах (до 60см) або схилах і забезпечувати постійну високу якість зрізу допомагає безступінчасте регулювання ширини захвату DISCO 1100 С BUSINESS від 9,4 до 10,7м за допомогою двох телескопічних стріл з гідравлічним управлінням.
Цьому ж сприяє і система ACTIVE FLOAT, яка за допомогою гідророзподільчій секції односторонньої дії, регулює тиск косарки на опорну поверхню. Механізатор може задавати необхідні параметри безпосередньо з кабіни трактора, не зупиняючи його роботу. Таким чином, оптимальне копіювання рельєфу і зниження навантаження на дернину дає більш чистий зріз і як наслідок - якісний корм. Звернули увагу експерти і на новий послідовний привід. Таке рішення істотно заощаджує потужність і забезпечує неперевершену ефективність косарочного брусу MAX CUT. Особливою позитивної оцінки заслужила і можливість контролю швидкості обертання дисків, і наявність датчиків, що сигналізують про зниження їх оборотів нижче рекомендованого значення. Завдяки системі ACTIVE FLOAT можна домогтися зниження витрати палива на 2,5% і зменшити вміст сирої золи в кормі на 17%.

За підсумками польових випробувань свою високу робочу ефективність підтвердив і широкозахватний ворушитель CLAAS VOLTO 1100. Фахівці, які тестували роботу навісного агрегату, особливо відзначили, що збільшена до 10,7м ширина захвату разом з особливою системою розподілу потоку маси MAX SPREAD, забезпечують підвищену продуктивність навіть при роботі на швидкостях понад 12 км / год. Крім того особливо підкреслювалося, що застосований при випробуваннях трактор ARION 420 потужністю 105 к.с. працював далеко не на межі своїх можливостей.
Всього в підсумковому висновку PROFI виділено чотири переваги ворошителя VOLTO: рівномірний розподіл рослинної маси, більш широка площа розподілу матеріалу, наявність гідравлічного складного розкидаючого фартуха і великі поворотні колеса. Дуже зручною експерти визнали налаштування кута розсіювання розподілу рослинної маси, який задається без будь-яких інструментів поворотом болтів під роторами в межах від 12˚ до 16˚. Також високо була оцінена інноваційна розробка CLAAS MAX SPREAD. Крім того, випробовування підтвердили, пальці граблин, розташовані під кутом 29˚, забезпечують хорошу подачу і розподіл кормової маси, яка розкидали рівномірно без формування скупчень, навіть на швидкості понад 12 км / год. Було відзначено і наявність бічних обмежувальних фартухів, які дозволяють формувати чіткі межі розподіляється маси на краю поля і уникати розкид трави за його межі.

У новій моделі двороторного валкоутворювача з бічним укладанням LINER 1800 TWIN експерти відзначили, що він не стільки замінює свого попередника LINER 1650, скільки доповнює всю лінійку валкоутворювачів, і за сукупністю своїх ключових характеристик (продуктивність і універсальність) займає до сих пір вільну ринкову нішу. Серед ключових конструкційних переваг експерти PROFI відзначили на 20% посилену скобу опори рами, що істотно знижує ризики ушкоджень при маневруванні і підвищує стійкість агрегату при роботі на схилах. Стабільності і одночасно великій амплітуді коливання сприяє і інноваційна підвіска роторів з міцною тяговою підвіскою на шарнірах. Значна висота підйому гарантує переїзд навіть через валки висотою до 50 см без їх пошкодження. Позитивну оцінку у експертів знайшла і система фіксації граблин PROFIX, завдяки якій вони швидко монтуються, а в разі зіткнення з перешкодами згинаються в передбаченої точці, запобігаючи більш серйозному пошкодженні ротора. Наявність фрикційних муфт безпосередньо перед роторами покращує їх роботу і захищає від перевантажень.

Джерело: КЛААС УКРАЇНА