ЗРОСТАННЯ ОБОРОТУ І ШТАТУ

Компанія LEMKEN, що спеціалізується на професійному рослинництві, знову розширила свій бізнес, незважаючи на непросту в цілому ситуацію в минулому році. Загальний оборот за 2018 рік склав 380 млн євро, що означає зростання 6%. Частка експорту не змінилася і склала 77 відсотків.

Насправді 2018 рік був для багатьох фермерів складним як щодо клімату, так і по відношенню до політичних і економічних умов. Після дуже хорошого початку обсяг замовлень протягом року знизився, що було викликано сильною посухою. З огляду на це виконавчий директор Ентоні ван дер Лей задоволений розвитком компанії в минулому році: «Перипетії погоди серйозно вплинули на наші плани і терміни. Через це і нашим постачальникам теж довелося несолодко. На щастя, в традиціях нашого сімейного підприємства - тісний контакт з клієнтами та дилерами. І завдяки своїй активності і гнучкості у співпраці з ними ми змогли в найкоротші терміни виконати всі замовлення і заявки на сервіс ».
Найбільшим ринком залишається Німеччина, тут вдалося збільшити оборот на 8%. Відносно експорту головним чином порадувала Франція: після декількох несприятливих років продажі там знову помітно зросли. Хороших показників по збуту вдалося домогтися і в країнах Бенілюксу, Іспанії та Італії. Крім того, важливими ринками є Канада і США, де показник зростання продажів «блакитної техніки» знову досяг двозначного числа. Виробництво в Індії, відкрите 6 років тому, працює дуже успішно, дуже порадував ріст обороту від збуту плугів з 2 і 3 лемехами. Добре справи йдуть і в Україні: там і без того великий оборот вдалося ще збільшити. Росія в 2018 році була другим за величиною експортним ринком LEMKEN, не дивлячись на те, що планований товарообіг в повному обсязі було виконано. Нові ринки - Японія, там спостерігається інтенсивний розвиток, і Австралія, там йде реорганізація збутової мережі.

Якщо дивитися по групах продукції, всюди оборот розвивався в позитивному напрямку. Особливо помітним виявилося зростання продажів плугів і коротких дискових борін. Але і продажу сівалок і культиваторів йшли не менш успішно.
Асортимент продукції для професійного рослинництва оптимально доповнили нові просапні знаряддя компанії Steketee, тому що екологічні технології користуються все більшим попитом. До середини року компанія LEMKEN придбала це сімейне підприємство з Голландії, що спеціалізується на просапній техніці. Механічні просапні знаряддя Steketee з шириною захвату до 12 метрів, завдяки сучасній техніці відеоспостереження, можна доцільно використовувати і в овочівництві, і в обробленні зернових, так що у фермерів з'явилася додаткова альтернатива обробки рослин без хімікатів. Крім того, запланована в майбутньому адаптація камер до польових обприскувачів LEMKEN дозволить вносити засоби для обприскування ще точніше і економніше. Відділ по захисту рослин (Crop Care) також займається вимірювальними станціями на базі датчиків (т. н. Метеостанція LEMKEN), що дають рекомендації з ефективних заходів захисту рослин з точністю до дня.

На додаток до цього компанія LEMKEN інвестувала близько 8,5 млн євро в розширення виробництва та модернізацію. Розпочато роботу з комплексного вибудовування виробничої логістики, яка дозволить ефективніше забезпечувати постачання складальних ліній і зарезервувати місце для нових серій продукції.
В кінці року штат LEMKEN налічував 1635 співробітників, що на 165 більше, ніж у минулому році. Цей приріст склали 49 співробітників Steketee, а також нові виробничі робочі. Істотно збільшився і штат філії LEMKEN India.
На 2019 рік компанія теж налаштована оптимістично: вже отримані замовлення становлять значний обсяг і підтверджують постійне зростання попиту на професійну сільськогосподарську техніку. Новинки в асортименті на 2019 рік - уже неодноразово відзначена нагородами чергова модель дискової борони Rubin 10, напівнавісний плуг Diamant 16 і новий 6-корпусний навісний плуг. Номенклатура сівалок поповнилася переднім бункером для посівного матеріалу / добрив, який утворює потужну комбінацію в поєднанні з новою висіваючою секцією і ротаційною бороною. До пунктирної сівалки Azurit виробник тепер пропонує насіннєвий бункер на 5800 л для зберігання добрив - при добовій продуктивності до 60 гектар машина напевно зацікавить великі підприємства. Майбутня в листопаді 2019 року найбільша міжнародна виставка Agritechnica обіцяє і інші новинки від LEMKEN.

ДЖЕРЕЛО